Dofinansowanie na termomodernizacja budynków jednorodzinnych.

Termomodernizacja budynków jednorodzinnych, ma na celu ograniczenie strat energii. Potrzebnej do ogrzewania domów i tym samym ograniczenie szkodliwych emisji.

Dofinansowanie 40% obejmuje  prace dociepleniowe (docieplenie dachu, podłogi i ścian, wymiana okien i drzwi) budynków już istniejących. Termomodernizacji nie podlegają domy nowo budowane bądź w trakcie budowy.

Dofinansowanie 40% obejmuje   modernizację systemu ogrzewania tj. zmiana kotłowni już istniejących na kotłownie  gazowe, kotłownie na pelet, kominki hybrydowe na pelet i drewno oraz kolektory słoneczne i pompy ciepła.

Program jest skierowany do osób, posiadających prawo własności domu jednorodzinnego. Termoizolacja budynków oraz zastosowanie konwencjonalnych źródeł ciepła będzie dofinansowane wyłącznie w postaci kredytu.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy przeprowadzić audyt energetyczny. Jest to szczegółowe opracowanie, które zawiera ocenę efektywności energetycznej(nasza firma współpracuje ze sprawdzonym audytorem i jego audyt nie został jeszcze nigdy odrzucony przez komisję weryfikacyjną). Następnie należy złożyć wniosek o dofinansowanie( pracownik naszej firmy wypełnia cały wniosek). Mając audyt i wniosek należy dokumenty złożyć do banku. Jeśli pozytywnie przejdziemy weryfikację dokumentów, to otrzymamy dofinansowanie z budżetu państwa 40% całych kosztów  inwestycji. Dotację otrzymujemy tylko wtedy, gdy wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z założonym planem termomodernizacji. Ponadto składając wniosek o kredyt wraz ze zgłoszeniem o dofinansowanie, musimy określić datę zakończenia wszelkich prac, gdyż dopiero wtedy zaczynamy spłać kredyt. Po uruchomieniu kredytu w ciągu 3-miesięcy  wpływa dotacja 40% na poczet spłaty kredytu zaciągniętego w banku.